Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Jak fungují a jak nanášet samoopalovací přípravky

Bezpečné opalování neexistuje. Bez ohledu na kvalitu a míru SPF faktoru vašeho krému, vždy se vám na pokožku bude dobývat škodlivé UVA a UVB záření. Sami dermatologové od delšího vystavování se slunci spíše odrazují. Jak tedy bezpečně docílit rovnoměrně bronzové pokožky? Pomocí samoopalovacích přípravků.

Jak fungují samoopalovací krémy, pěny a spreje

Samoopalovací přípravky představují poměrně bezpečný způsob, jak docílit efektu snědé kůže. Co znamená poměrně? Přípravky totiž převážně pracují s látkou DHA (dihydroxyaceton), která má na svědomí právě zbarvení pokožky. Ta po kontaktu s pokožkou začne reagovat s aminokyselinami kerationu a tvoří se aminokyseliny arginin, lysin a histidin, které mají žlutou až hnědou barvu. Díky tomu svrchní vrstva kůže v průběhu několika následujících minut až hodin ztmavne. Nejedná se však o opálení v pravém slova smyslu. Umělé opálení pokožku téměř nechrání a přistupujte k němu spíše jako k efektu. Ten vydrží několik dní, dokud se vrstva nesmyje. Pakliže se vydáte na slunce, vždy se ještě namažte opalovacím krémem s vyšším SPF.

Rizikem samoopalovacích přípravků je ovšem možná alergie na DHA, jež se projevuje vyrážkou a svěděním. Proto by lidé s velmi citlivou pokožkou měli při nákupu samoopalovací kosmetiky vybírat mezi hypoalergenními produkty. Mezi ně patří Topicrem Hydratační samoopalovací mléko.

4

Samoopalování by se měly vyhnout také těhotné ženy. Většina samoopalovacích přípravků totiž díky betakarotenu podporuje tvorbu vitaminu A, přičemž nadprodukce této látky v těle může být pro miminko nebezpečná a způsobit různé vývojové vady.

Jak nanášet samoopalovací kosmetiku

Než se pustíte do samoopalovacího procesu, dopřejte svému tělu peeling. Odstraníte tak různé šupinky a pokožku vyhladíte. Tím eliminujete riziko vzniku nepříjemných map, které vznikají usazením přípravku v nerovnostech. Následně na suchou pokožku naneste samoopalovací produkt. Nezapomeňte jej důkladně rozmazat a věnujte pozornost tomu, kam jste jej už vetřeli. Jen tak se vyhnete mapám. Následně nechte přípravek vstřebat a působit. Ideálně přes noc.Topicrem Hydratační samoopalovací mléko vaši pokožku navíc vyživí, hydratuje až 24 hodin, má lehkou a jemnou texturu, která se do pokožky rychle vstřebává, nezanechává mastné stopy, velmi příjemně voní.

5