Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Glycerin a urea jsou klíčové složky v kosmetice. Víte, proč jsou tak skvělé?

Glycerin a urea – dvě velice oblíbené kosmetické složky, o nichž už jste možná slyšeli. Věděli jste ale, že tyto ingredience oplývají výjimečnými vlastnostmi, které prospívají pokožce jako žádné jiné? Pojďte se společně s námi podívat blíže na to, v čem spočívá jejich jedinečnost a kde je můžete najít.

43

Co je glycerin a urea?

Vůči glycerinu a kyselině močové, jak se urea v českém jazyce nazývá, není třeba mít předsudky. Ačkoliv vám tyto názvy mohou znít jakkoli podivně a vzbuzovat ve vás zvláštní pocity, urea i glycerin jsou naprosto bezpečné a neškodlivé látky. Zvláště okolo urey panuje celá řada mýtů. Může za to právě český název, který prozrazuje, že se jedná o látku vyskytující se v moči savců. To, je sice pravda, avšak pro kosmetické účely je urea připravována laboratorně. Její objevení položilo základy pro vznik organické chemie a vyvrátily se tím teorie o tom, že látky vytvořené přírodou, nelze uměle vytvořit za laboratorních podmínek.

Ureu si můžete představit jako bílý krystalický prášek, který je přirozenou součástí naší pokožky. Její zastoupení bohužel ale s věkem klesá, což napomáhá vzniku vrásek. I to je tedy důvod, proč doplňovat ureu do pokožky prostřednictvím kosmetických produktů. Naproti tomu glycerin, někdy označovaný jako glycerol, lze popsat jako bezbarvou tekutinu, která se nachází ve všech živočišných a rostlinných tucích a olejích. Obě látky snadno pronikají do pokožky, kde se o zdravý vzhled pleti zasazují zajímavým způsobem.

42

Neprůstřelné kombo v boji proti suché pokožce

Glycerin a urea tvoří skvělou kombinaci, která v kosmetice nemá obdoby. Jedinečnost glycerinu spočívá v neuvěřitelné schopnosti pohlcovat vlhkost ze vzduchu a vázat na sebe vodu. Díky tomu se hodně podobá kyselině hyaluronové. Stejně jako ona pomáhá uzamykat vlhkost v pleti a udržovat tak kůži na dotek hladkou a hydratovanou. Koncentrace glycerinu by se ale v kosmetice měla pohybovat maximálně okolo 10 %, neboť vyšší koncentrace by mohla způsobit nežádoucí opačný efekt. Glycerin by totiž mohl z hlubších vrstev kůže vázat vodu, čímž by docházelo k jejímu vysušování. To se vám ale například s ultra-hydratačním tělovým mlékem Topicrem nemůže stát. Mléko obsahuje optimální množství glycerinu i urey, takže je zaručena celodenní hydratace.

Urea v pleti pracuje odlišně než glycerin. Proto se spolu také tak skvěle doplňují. Její úlohou je pomáhat posilovat ochrannou bariéru pleti a udržovat pH v normě. Tím chrání kůži před škodlivými vnějšími vlivy a zadržuje vlhkost v kožních buňkách. Vyniká také antibakteriálním a keratolytickým účinkem, což znamená, že mění šupinkatou a zrohovatělou strukturu kůže na hladkou a jemnou. A ačkoliv je urea pro kosmetické účely uměle vyráběna, je skvěle pokožkou snášena. Ze sortimentu Topicrem vysoký podíl urey obsahují produkty řady UR-10.

44

Pro alergiky, atopiky i pro jedince s lupénkou

Na kosmetice s glycerinem a ureou je skvělé to, že pokožku nedráždí ani nezatěžuje, na rozdíl od jiných mastných krémů. Výborně se tak hodí pro nejrůznější kožní problémy projevující se suchostí kůže. Ať už se jedná o lupénku, ekzémy, citlivou a extrémně suchou kůži nebo pigmentové skvrny, glycerin a urea umí v každém případě navrátit do pokožky hydrataci a jemnost. Tyto složky můžete najít nejen v hydratačních krémech na tělo, ale i například v obnovujícím krému na nohy Topicrem, který vám pomůže obnovit ztvrdlou a popraskanou kůži na patách.

 

Snip20200311_36