Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Hloubková hydratace: Jaké složky se vám dostanou až pod kůži.

Dodržujete pitný režim, ale i tak je vaše kůže napnutá, svědí a je bez jiskry? Každý den používáte hydratační krémy, ale stále na svém těle vidíte nevzhledné šupinky? Pokud jste na tyto otázky odpověděla ano, pak dost možná nedodržujete základní kroky v péči o pokožku.

Pojďme se společně podívat na 5 kroků, které vám pomohou udržet si vyživenou a hebkou pokožku po celý den.

1) Dbejte na zdravou a vyváženou stravu

Chcete-li mít zářivou a hydratovanou pokožku, nezapomeňte svou stravu doplnit o potraviny, bohaté na vitaminy B, A, E i C a také o minerály jako je křemík či vápník. Tyto důležité prvky naleznete například v semínkách, oříškách, špenátu nebo jiné listové zelenině. Do svého jídelníčku zařaďte také ovoce, luštěniny, ryby a další kvalitní tuky (avokádo, vajíčka, olivový olej…). 

2) Nezapomínejte na pitný režim

Tekutiny je potřeba pravidelně doplňovat v kvalitní a správné formě. Při nedostatečném pitném režimu dochází k dehydrataci organizmu a k hromadění škodlivin v těle, proto tekutiny doplňujte již od rána. Začněte sklenicí vody a snažte se vyhnout ranní kávě, která díky kofeinu tělo odvodňuje. Pokud si však ráno bez kávy nedokážete představit, dejte si ke kávě velkou sklenici vody. Naopak před spaním se snažte tekutiny omezit, abyste si nenarušili svůj spánek častým buzením na toaletu.

Denní potřebu tekutin lze snadno vypočítat tímto způsobem: 0,5 litru na každých 15 kilogramů hmotnosti.

3) Dopřejte si peeling a olejovou koupel

Navraťte pokožce chybějící vláhu a dopřejte si olejovou koupel. Olej pokožku zvláční, udržuje v ní vodu a vytvoří na ní film, který brání dalšímu vysychání. Náš malý tip – přidejte do vody pár kapek CICA Koncentrovaného oleje a užijte si relaxační koupel.

Bez názvu (29 × 21 cm) (29 × 16 cm)

Nezapomínejte ani na pravidelný peeling pokožky, ten zbavuje vrchní část kůže odumřelých buněk a připraví ji na další aplikaci krémů.

4) Pravidelně cvičte a saunujte se

Ke krásné pokožce vám pomůže sport, díky kterému se pokožka prokrví a snadněji pak do ní proudí živiny. Zvlášť teď v zimních měsících je více než příjemné se pořádně zahřát. To naší pokožce prospívá a příznivý vliv má na pokožku právě saunování. Horko otevře póry a metabolismus pokožky pak funguje 2x rychleji než za normálních podmínek. Zkuste po posledním kole saunování nanést na pokožku tělové mléko a jeho aktivní složky se do těla vstřebají ještě účinněji.

5) Zařaďte rozjasňující péči

Mdlá pokožka obvykle postrádá především hydrataci. Soustřeďte se proto na pečující produkty, které pomohou zadržovat pokožce vodu a udrží ji po celý den příjemně vláčnou. O vysokou hydrataci se starají složky jako urea, glycerin a bio-aktivní voda, které najdete například v Topicrem Hydratačním výživném pleťovém krému. Přímo k projasnění pak přispívají vitamín C či kyselina hyaluronová. Nezapomínejte ani na péči o oční okolí, jehož tenká kůže je velmi citlivá a známky únavy či stárnutí se na ní projevují nejdříve.

Bez názvu (29 × 21 cm) (29 × 16 cm)_1