Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Vyměňte letní skin care za zimní. Proč je to důležité?

  

Jak vypadá vaše skin care v létě a jak v zimě? Pokud používáte totéž, pak byste to měli rychle změnit, než se začne vaše pleť zlobit. Zjistěte, proč je důležité vaši skin care přizpůsobovat ročnímu období a jak můžete své oblíbené „letní“ produkty adaptovat pro zimní měsíce.

Také vaše pleť potřebuje zazimovat

Jakmile udrží chladné měsíce, zvířatům narůstá zimní srst, jiná se zavrtávají hluboko do země či uléhají k zimnímu spánku, zatímco rostliny si vybírají svůj způsob přežití mrazů každá trochu po svém. A stejně jako vyžaduje svůj zvláštní režim pro podzim a zimu příroda, žádá si o něj také vaše kůže.

Chování pleti v zimě a v létě

Jaro a léto pro pleť představují období rozkvětu. Při vyváženém jídelníčku se jí dostává jen ze stravy dostatek minerálů a vitamínů, rozumný přísun slunečního UV záření ji dezinfikuje a až na výjimky je také okolní teplota a vlhkost relativně stabilní. Pleť je poměrně odolná, má sklony se spíše více mastit. S příchodem podzimu a především zimy se však vše mění. Pleť se stává náchylnější na ekzémy, vysušování či praskání. Neustále musí čelit teplotním šokům při pendlování mezi vyhřátým interiérem a chladnými ulicemi, nečistoty dostávají větší prostor k páchání škod. Při nošení čepic či šál se navíc určitá místa snadno zapaří. Je tedy jasné, že s různými ročními obdobími musí pleť čelit zcela odlišným podmínkám. Tento fakt by měla odrážet také vaše pleťová rutina.

Jak přizpůsobit pleťovou péči zimě

Na prvním místě stojí po celý rok hydratace. V zimě se však zaměřte na výživnější metody a určitě vynechejte produkty na bázi vody a spíše než na fluidní texturu vyhledávejte hutnější krémovou. I v případě, že máte mastnější pleť (Přečtěte si článek o správné péči o mastnou pleť v zimě.). Také při čištění pokožky vám lepší službu udělají odličovací mléka, oleje a balzámy než mycí gely, protože voda při smývání přípravku může způsobit pnutí. Pakliže máte však přece jen lepší pocit po odlíčení smývacím produktem, rozhodně sáhněte po jemném hydratačním kousku.

Fotky na blog

Po očištění si pleť žádá vždy zklidnění a hloubkovou výživu. Toho docílíte vyživujícím hydratačním sérem. Na zimu jsou vhodná séra s kyselinou hyaluronovou a dalšími složkami podporující regeneraci. Poté naneste hutnější krém, než používáte v létě. Možná vás si teď říkáte, že přece nevyhodíte svůj oblíbený krém, když jste jej sotva otevřeli. Nemusíte. Svého favorita jednoduše přizpůsobíte zimním potřebám pleti, pokud jej smícháte s pleťovým olejem. Stačí do obvyklého množství potřebného na celou plochu krku a obličeje přidat čtyři kapky oleje. Produkty důkladně promíchejte v čistém kalíšku nebo na hřbetu ruky a výslednou emulzi naneste na pleť. Olej podpoří hydrataci pleti, naváže na sebe ještě více vody, udrží pleť lépe chráněnou a pomůže předcházet jak vysušování, tak praskání. V rámci večerní rutiny můžete použít ještě o kapku navíc dle typu pleti.

5

Zima a ingredience v kosmetice: Vsaďte na tyto složky

Pakliže produkty na zimu teprve vybíráte nebo zjišťujete, zda aktuální skin care vyhovuje chladnému období, může vám s rozhodováním vedle struktury výrobku pomoct hlavně jeho složení. Jaké ingredience vám budou zaručeně skvělými společníky?

  • Urea: Udržuje hydrataci v pokožce, zamezuje ztrátě vlhkosti, působí také proti známkám stárnutí, udržuje pokožku měkkou a vláčnou a zabraňuje šupinatění a olupování pokožky.
 • Bambucké máslo: 
  • Lněný olej: Zvláčňuje, zjemňuje a regeneruje, proto je vhodný na suchou, velmi suchou i atopickou pokožku.
  • Mandlový olej: Obsahuje vitamín A, E, D, B, pomáhá udržovat pokožku pružnou, hladkou, klidní podráždění.
 • Marakujový olej: Snadno a rychle se vstřebává, ulevuje od svědění, zvláčňuje, brání vysoušení.
  • Arganový olej: Pomáhá zvyšovat obranyschopnost pokožky, působí protizánětlivě, tlumí podráždění, obsahuje vitamín A, D, E, F, regeneruje, hydratuje.
  • Jojobový olej: Pomáhá regenerovat, vyhlazovat, regulovat nadměrnou tvorbu kožního mazu, obsahuje vitamín E, zvláčňuje a vyživuje pokožku.
  • Včelí vosk: Vytváří na pokožce ochrannou vrstvu a chrání ji proti vnějším vlivům a pomáhá tak dalším látkám s regenerací a s hojením poškozené pokožky, zatímco ji sám hluboce hydratuje a vyživuje.
  • Glycerin rostlinného původu: Pomáhá dalším látkám, aby se co nejrychleji vstřebaly do pokožky, zjemňuje, zvláčňuje a pomáhá pokožce udržet si vlastní hydrataci.
 • Kyselina hyaluronová: Má významné hydratační schopnosti, podporuje regeneraci pokožky a zlepšuje její celkový stav.