Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Zima a péče o mastnou pleť: Neděláte tuto chybu taky?

Mohlo by se zdát, že nejtěžší zatěžkávací zkouškou prochází v zimě pleť suchá. Omyl. Také mastná a kombinovaná pleť potřebuje zvláštní péči, ale především hydrataci. Proč a jak se o mastnou pleť v zimě správně starat? Postupujte podle rad v našem článku a vyhněte se přešlapům.

Nestabilní podmínky pleti ubližují

Během zimy vystavujete pleť jak chladnému vzduchu, který pleť vysušuje, tak šokovým změnám teplot, s nimiž se pokožka nesnadno vyrovnává. Může na podmínky reagovat podrážděním, začervenáním, tvorbou akné i vyšší produkcí mazu. Právě kvůli vyšší mastnotě mnoho lidí nerado zařazuje do své rutinní péče o mastnou pleť vyživující produkty v domnění, že pokožku zatíží, ucpe póry a její povrch se stane ještě mastnějším. Raději používají vysušující přípravky, aby pleť zmatnili. Pak ji ovšem snadno nadměrně vysuší, což se kůže pokouší kompenzovat další produkcí mazu a zvláště v zimě dochází ke vzniku dalších kožních problémů. Začarovaný kruh je na světě.

1_1

Také vy se dopouštíte těchto chyb a chcete se z kolotoče vymanit? Jděte na péči o svou pleť chytře a začněte ji hydratovat správnými přípravky.

Jak hydratovat mastnou pleť? Používejte hydratační sérum

Hydratace představuje naprostou alfu a omegu správného ošetření jakéhokoliv typu pokožky. Mastnou nevyjímaje. Hutné krémy se však často nedokáží vstřebat do pokožky a zůstávají „sedět“ na jejím povrchu. Proto se zaměřte na odlehčené krémy přímo na mastnou a kombinovanou pleť. Ještě lepší volbou jsou však hydratační séra. Ta pronikají i do hlubších vrstev pokožky, efektivněji vyživují, snadno se vstřebávají a udržují hydrataci uvnitř pleti.

 

V nabídce Topicremu najdete Ultra-hydratační sérum vhodné pro všechny typy pleti. Mastnou pleť nevyjímaje. Obsahuje bio-aktivní vodu, která stimuluje produkci vodních kanálků v kůži a pomáhá v ní udržovat vlhkost. Díky lehké textuře se lehce vsakuje a lze jej používat jako podklad pod make-up. Neucpává póry, neobsahuje parabeny ani silikony a respektuje vysoké nároky citlivé či podrážděné pokožky. Sérum rovněž podporuje obnovu kožních buněk a díky extraktu ze sofory japonské dokonce chrání pokožku před znečištěním. Všechny tyto vlastnosti činí z Ultra-hydratačního séra Topicrem nejlepšího spojence v péči o pleť. 

2_1

Ideální kosmetická rutina pro mastnou pleť v zimě

Kromě používání hydratačního séra nezapomínejte na další kroky nezbytné pro udržení krásné a zdravé pleti. Každé ráno i večer pokožku nejprve důkladně očistěte. Pro mastnou pleť jsou ideální mycí gely jako například AC Hloubkově čisticí gel, jenž pokožku jemně zbaví nečistot, pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu a nedráždí. Po očištění můžete nanést AC Hloubkově čisticí masku, která se postará o neutralizaci lesku pleti, hydratuje ji a stahuje póry. Nezbytným krokem po očištění je však již zmiňované hydratační sérum. Aby sérum správně pracovalo, vždy jej nanášejte dřív než krém, který přijde až na sérum. Se sérem dobře funguje AC Zmatňující krém. Ten okamžitě zmatní pleť až na 10 hodin a absorbuje přebytek kožního mazu, čímž docílíte svěžího vzhledu i příjemného pocitu z vlastní kůže. V tuto chvíli bude vaše pleť připravená k nanesení make-upu.

U problematické pleti však doporučujeme nepoužívat make-up denně, a to především silně krycí, který může ucpávat póry a způsobovat zanícení pokožky. Vězte, že vaše tvář je krásná i bez silného nánosu líčidel a při správné pečující rutině se i bez nich těšit zdravě vypadající a zářivé pleti.

 Snip20200311_36