Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Jak chránit dětskou pokožku na dovolené

Klidně se vydejte s dětmi na dovolenou za sluncem, ale nezapomeňte chránit jejich velmi citlivou pokožku. Tápete, co to znamená? Proto jsme pro vás sepsali přehledný tahák.

MODEL PICTURES (13)

1. Oblečení

Jedním z nejlepších pomocníků, jak ochránit pokožku, je oblečení, čímž zmírníte dopady slunečního záření. Mělo by jít o kousky z přírodních materiálů, vzdušné, prodyšné. Vyvarujte se příliš upnutým střihům, pod nimiž by se mohla pokožka dusit, zapařovat, zanítit, podráždit. Určitě nasaďte sobě i svým dětem pokrývky hlavy. Zapomeňte ale na rady minulých generací, které tvrdí, že by děti měly mít vždy ponožky a být víc oblečené. Děti vždy oblékejte jako sebe. Organismus miminek totiž značně bojuje s termoregulací a nedokáže adekvátně reagovat.

3_3

2. Pobyt ve stínu

Vystavovat se přímému slunci se stává hazardem. Proto pobyt venku v exponované hodiny (mezi 10. a 17. hodinou) minimalizujte a snažte se setrvávat ve stínu, jak jen to jde. Pamatujte, že slunce opaluje i tam. Dětská pokožka je však opravdu velmi citlivá a sluneční paprsky ji mohou nejen snadno popálit, ale způsobit jí také například sluneční alergii. V opravdu horkých dnech se raději schovejte někam do klimatizovaného prostoru, kde předejdete riziku přehrátí.

3. Opalovací krém

Alfa a omega pro bezpečný pobyt venku, to je opalovací krém. Při výběru dbejte na nejvyšší ochranný faktor SPF 50+ a složení krému. Pakliže není explicitně vhodný pro velmi citlivou a dětskou pokožku, mohl by napáchat více škody než užitku. Krémujte aspoň 20 minut před odchodem ven, opakujte každé 2 hodiny a po každém koupání ve vodě.

2_4

4. Zbavte pokožku soli

Pakliže se s dětmi vydáte do moře, po každém okoupání využijte plážovou sprchu a smyjte z dítěte slanou vodu. Zaschlá sůl pokožku snadno podráždí, vysuší a může způsobit tvorbu ekzému či jiných vyrážek.

5. Šetrná kosmetická péče

Každý večer děti osprchujte a použijte k tomu sprchový gel vhodný pro dětskou pokožku. Ten by měl být jak šetrný, tak pečující, pomáhat posilovat kožní bariéru. Pamatujte, že ze sluníčka i moře je pokožka vždy ještě o něco citlivější než obvykle, sprchový gel by jí měl proto pomáhat se zklidnit.

Po sprše kůži děťátka hydratujte tělovým mlékem. Vrátíte jí vláhu, pomůžete obnovit rovnováhu, dodáte výživu, ale současně podpoříte