Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Skincare pro teenagery: Jak na mladistvou pleť

Nepodléhejte marketingovému tlaku. Mladistvá pokožka potřebuje jednoduchou, ale dobře zacílenou skincare rutinu. Jak vypadá, co používat a na co si dát pozor?

3_2

Čištění je základ

V dospívání má pleť tendenci se více mastit, teenageři se často více potí a snadno se tak tvoří různé záněty. Proto správné čištění hraje prim. Ideální přípravek na čištění mladistvé pleti je šetrný, hydratační a po jeho použití necítíte žádný diskomfort. Vždy myslete na konkrétní typ pleti. Mladistvé pleti obvykle prospívají produkty, které zároveň pomáhají udržovat produkci kožního mazu na normálu.

Jestliže dáváte přednost mycím gelům, pleť na závěr umyjte studenou vodou, jež pomůže pórům se mírně stáhnout.

 4_2

Z nabídky Topicrem doporučujeme pro mladistvou pokožku:

Tonizace vrátí pleť do rovnováhy

Pokud používáte na čištění produkt, který se oplachuje vodou, rozhodně nezapomeňte následně pleť tonizovat. Nepotřebujete žádné extra tonikum. Úplně si vystačíte s květovou vodou, kterou lze zároveň používat na osvěžení během dne nebo fixaci make-upu.

5

Každá pleť potřebuje hydratovat, a to i mladistvá

Řada teenagerů dělá zásadní chybu - řekne si, že když mají mastnou pleť, potřebují ji vysušovat. Tento krok ale vede k tomu, že pokožka začne v důsledku dehydratace produkovat mastnoty ještě víc. Nejvíc jí proto prospěje hydratace. Tu mladistvé pokožce zajistí malé množství vhodného hydratačního séra.

Naším univerzalním zázrakem je HYDRA+ Ultra-hydratační sérum. Pleť hydratuje, ale nezatěžuje, nemastí, snadno se vstřebává. Přímo pro potřeby mastné pleti se sklony k akné máme také nové AC CONTROL Intenzivní sérum s účinnou kyselinou jantarovou a glukolátem zinečnatým.

6 

Svěží vzhled bez nadbytečného lesku

Mladistvá pokožka obvykle nepotřebuje extra výživu, proto stačí zařadit lehký hydratační fluid, který zabrání nadměrnému lesku a současně bude pleť chránit před vnějšími vlivy. Vybírat můžete mezi těmito produkty:

7

Když chcete svou pleť hýčkat

Jednou až dvakrát týdně můžete svou rutinu doplnit pleťovou maskou. Pro mladistvou pleť jsou vhodné čistící, hydratační a antioxidační.

Naše AC Hloubkově čistící maska pomáhá stahovat póry, redukovat tvorbu mazu, zmatňuje, ale současně hydratuje. Obsahuje totiž kombinaci bílého a zeleného jílu a extrakt z mořských řas.

S detoxikací, rozjasněním a regenerací pomáhá zase HYDRA+ Hydratační rozjasňující maska. Neucpává póry, současně zbavuje pleť nečistot a rozjasňuje, jak už z názvu vyplývá.