Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Jak na zářivou pleť? Začněte správnou péčí

O pleti, která září zdravím sní každá žena. S přibývajícími léty se však pokožka stává většinou unavenou, mnohdy až zašedlou. Jak pleti vrátit svěžest a cítit se ve vlastní kůži dobře i bez make-upu? Začněte se správnou péčí.

1. Důkladně pleť očistěte

Pravidelné čištění pleti dvakrát denně představuje naprostý základ řešení každého problému pokožky. Nezapomínejte však uvážlivě volit, čím se nečistot zbavíte. Zapomeňte na obyčejná mýdla na ruce nebo sprchové gely určené primárně na tělo. Vaše pleť je mnohem citlivější než zbytek těla. Sáhněte proto po jemném čistícím přípravku v podobě micelární vody, čistícím mléku nebo čistícím gelu vhodném na tvář. Přípravek nanášejte vždy jemně. V žádném případě si obličej nedrhněte silou. Tím byste kůži jen podráždili a mohli vyvolat nežádoucí reakci. Pokud používáte kosmetický tampon, jen jím pokožku lehce otírejte, zbytečně netlačte a v případě odličování očí tampon jen přikládejte.

Vhodný odličovací přípravek by měl vaši pleť zároveň hydratovat a zklidňovat. Vyhýbejte se produktům s alkoholem a dalšími dráždivým či vysušujícím ingrediencím.

75

2. Odstraňte odumřelé buňky

Čas od času si dopřejte peeling, s jehož pomocí odstraníte odumřelé buňky a podpoříte prokrvení pleti. Peeling nanášejte dvěma prsty pomalými krouživými pohyby. Tím pokožku promasírujete, ale nepodráždíte. Zároveň vždy pečlivě čtěte instrukce na obalu produktu. Některé peelingy lze používat denně, nejčastějším doporučením je však aplikace jednou za týden až dva. Záleží na složení peelingu, velikosti zrníček, typu vaší pleti a rychlosti její regenerace.

S čištěním, peelingem i péčí vám pomůže například naše Zvýhodněná letní sada Topicrem plná hydratačních produktů a 2 dárky navíc zdarma.

3. Dopřejte si obličejovou masáž

Při nanášení pleťového séra či oleje pleť promasírujte pomocí prstů nebo kosmetických pomůcek. Abyste se vyhnuli nevhodné kombinaci pohybů, přizvěte si na pomoc instruktážní video některého z kosmetických odborníků. Pomocí masáže pomůžete pleti se prokrvit, uvolníte obličejové svaly, rozproudíte lymfu, podpoříte regeneraci i vstřebávání pečujících produktů. Pravidelná masáž může pomoci zmírnit projevy stárnutí, otoky a dodá pokožce zdravější tón.

76

4. Zařaďte rozjasňující péči

Mdlá pokožka obvykle postrádá především hydrataci. Soustřeďte se proto na pečující produkty, které pomohou zadržovat pokožce vodu a udrží ji po celý den příjemně vláčnou. O vysokou hydrataci se starají složky jako urea, glycerin a bio-aktivní voda které najdete například v Topicrem Hydratačním rozjasňujícím pleťovém gelu. Přímo k projasnění pak přispívají vitamín C či kyselina hyaluronová. Nezapomínejte ani na péči o oční okolí, jehož tenká kůže je velmi citlivá a známky únavy či stárnutí se na ní projevují nejdříve. Nezapomínejte ani na ochranný SPF faktor.

77

5. Spěte, pijte, jezte

Nepodceňujte vliv spánku a své životosprávy. Stejně jako zbytek těla, potřebuje také vaše pleť dostatečný přísun vody, živin a čas na regeneraci během noci. Ujistěte se, že máte ve svém jídelníčku dostatečně zastoupené ovoce a zeleninu, v nichž se skrývá široké spektrum vitamínů a minerálů nezbytných pro zdravou pokožku. Pohlídejte si, abyste každý den naspali 7 až 9 hodin.

Snip20200311_36