Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Pleť a cestování: Připravte svou pleť na letadlo, auto i autobus

S létem se neodmyslitelně pojí cestování. Dlouhé cesty klimatizovaným autobusem či lety letadlem s nedostatečnou vlhkostí vzduchu se však podepisují na stavu pokožky. Postarejte se, aby vaše pleť trpěla co nejméně.

Nejčastější projevy

Po tom, co dorazíte na místo určení, můžete cítit, že je pleť napjatá, vysušená, někdy se přidává mastnota. V letadle pleť totiž trpí hned dvakrát. Prvním faktorem je nízká vlhkost vzduchu v letadle. Zatímco ideální vlhkost pro pleť činí 50 %, v kabině letadla dosahuje hodnot okolo 30 %. Pleť se tak rychle dehydratuje a začne vám to dávat najevo. Zároveň se nezřídka můžete setkat s drobným teplotním šokem, kdy venku panuje parno, zatímco v letadla se po vzletu značně ochlazuje. Podobná úskalí čekají na pleť také v klimatizovaném voze či autobusu.

Příprava pleti na delší cestu

Jak předcházet diskomfortu? Základem všeho je hydratace. Dbejte proto na dostatečný příjem tekutin a nebojte se množství zvýšit klidně na 3 litry. Zároveň pleť ošetřete ještě před tím, než vyrazíte. Dopřejte jí hloubkově hydratační sérum, které uzamkne vlhkost v pokožce a dokáže proniknout hluboko pod povrch. Následně naneste hydratační krém s ohledem na potřeby své pokožky.

 2_1

Na cestování není vhodné pleť zatěžovat větší vrstvou make-upu, který by mohl pokožku ještě více vysušovat. Proto jej ideálně nahraďte hydratačním tónovacím krémem, který pleť sjednotí, dodá jí pěstěný vzhled, ale zároveň o ni bude pečovat.

IMG_7671

Během cesty pleť osvěžte

V průběhu cestování pleť osvěžte buď termální, nebo bylinkovou (růžovou, levandulovou, heřmánkovou) vodou, čímž podpoříte nastolení přirozeného pH pokožky a zklidníte ji. Rovněž můžete tvář přetřít vlhčeným kosmetickým ubrouskem, ale tím pravděpodobně setřete i dříve aplikované produkty a bude nutné je opětovně nanést.

Bylinkovou pleťovou vodu si můžete rovněž připravit doma. Vše, co k tomu budete potřebovat, je bylinkový čaj (heřmánek nebo máta) a lahvička se střičkou, s jejíž pomocí budete při cestě vodu aplikovat. Jak na výrobu? Čaj jako obvykle zalijte horkou vodou a nechte vyluhovat, poté počkejte, až vychladne. Následně jej přelijte do čisté lahvičky a do odjezdu ji uchovávejte v lednici. Bylinkovou vodu dlouho neskladujte. Pokud se vám ji nepodaří v průběhu cesty spotřebovat, nejpozději následující den ji vylijte a lahvičku důkladně umyjte.

Ošetření pleti po příjezdu

Cestování bývá náročné pro celý organismus, a tak se známky únavy nevyhnou ani pleti. Abyste ji probrali, ze všeho nejdřív ji po příjezdu důkladně vyčistěte a následně naneste hydratační masku. Ta poskytne pokožce intenzivní péči, vyživí ji, projasní a podpoří její regeneraci. Po masce aplikujte hydratační sérum a svůj oblíbený krém. Pokud to jde, nevystavujte pleť okamžitě po příjezdu slunci, abyste ji zbytečně více nenamáhaly. Stejně jako vy potřebuje i pokožka určitý čas k aklimatizaci. V průběhu dovolené nezapomínejte na přípravky s vhodným ochranným SPF faktorem.

Snip20200311_36