Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Kdy začít s protivráskovou péčí

Mladistvá pokožka bez vrásek je něco jako záhadný klenot. Každý jej chce mít a znát jeho tajemství. Faktem však zůstává, že se pokožka stejně jako kterýkoliv jiný orgán v těle postupně opotřebovává, stárne a mění se. Jak ale vráskám předcházet a kdy s péčí proti vráskám začít?

Co jsou vrásky

Vrásky lze popsat jako jemné linky až výrazné rýhy či záhyby pleti, jichž s věkem přibývá. Jako první se vrásky obvykle objevují na místech, která při používání mimických svalů používáte nejčastěji - kolem úst, oční okolí, čelo. Proč se tak děje? Vše souvisí s ubývající pružností pokožky.

Jak vznikají vrásky

Když na sebe pohlédnete do zrcadla, spatříte epidermis, svrchní vrstvu pokožky. Vrásky se však tvoří hlouběji v dermis čili ve střední vrstvě pokožky. Zde se totiž nachází elastinová vlákna, která udržují pleť pevnou a zajišťují, že se po uvolnění vrátí kůže zpět do původního stavu. Jak však organismus stárne, elastinová vlákna ochabují, a to jednak kvůli ubývajícímu kolagenu a elastinu. Kůže se navíc ztenčuje. Vrásky se tedy přestávají vyrovnávat a naopak se neustále prohlubují. Působením gravitace navíc kůže klesá.

Co způsobuje vrásky

Vedle přirozeného stárnutí pokožky existuje několik faktorů, které tento proces urychlují. Číslem jedna je životní styl. Nedostatek spánku, kouření, dehydratace, holdování alkoholu, nekvalitní stravování, stres… To vše může vaši pleť vrhnout do spárů předčasného stárnutí. Nezanedbatelnou položkou na seznamu představuje sluneční záření. UV záření totiž urychluje proces stárnutí pokožky, což má za následek různé formy poškození, ale právě i vrásky.


Mezi další faktory negativně působící na vznik vrásek patří nešetrné a nedostatečné odličování, materiál povlaku polštáře, který způsobuje nadměrné tření a pokožku během spánku mačká, a samozřejmě genetika

Jak předcházet vzniku vrásek

Bylo by bláhové si myslet, že se lze tvorbě vrásek vyhnout. Stále však lze postupovat tak, abyste jejich nástup zpomalili. V prvé řadě se zaměřte na dostatečnou hydrataci. Dehydratovaná pleť je k tvorbě vrásek náchylnější. Zároveň nezapomínejte na celoroční používání přípravků s ochranným SPF faktorem. Zařaďte rovněž protivráskovou péči, která dokáže jemné vrásky vyhladit a podpoří pružnost pokožky, zpevní ji. Péči můžete navíc doplnit o obličejovou jógu a obličejové masáže, s jejich pomocí posílíte obličejové svalstvo, zároveň podpoříte prokrvení pleti a její regeneraci.


Náš tip: V boji proti vráskám vám pomůže řada Topicrem AH, která dopřeje vaší pleti hydrataci, jemné vrásky vyhladí a postará se o celkový komfort. Nově v ní najdete také Topicrem AH3 Global oční krém proti vráskám.

AH3 řada

Kdy začít s protivráskovou péčí

Dle vědeckých studií již po 20. roce života dochází až k 1% ubytku produkce kolagenu a už v tomto období se mohou tvořit první mimické vrásky. U většiny populace se však vytrácející se pružnost a první vrásky objevují až kolem 25. roku života. Právě počínající tvorba mimických vrásek vám může být signálem, že právě nastal čas začít používat protivráskovou péči.

 

Snip20200311_36