Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Péče o dětskou pokožku při koupání

Pokožka vašeho děťátka je citlivá. Neubližujete jí nevědomě při koupání? Přečtěte si, jak by mělo probíhat koupání miminka a jaké produkty k tomu volit.

1

Pozor na frekvenci

První častou chybou, jíž se maminky dopouští, je četnost koupání. Ve snaze udržovat své stále čisté to s koupáním přehání. Jak často tedy koupat? Do zahojení pupečníku vůbec. Miminko pouze otírejte jemnou žínkou. Následně můžete začít s koupáním nejvýš třikrát týdně. Počet mytí navyšujte až v momentě, kdy dítě začne lézt.

Teplota v koupelně

Mnoho maminek se chtějí vyhnout riziku nachlazení, jiné zase nepřikládají teplotě v místnosti důležitost žádnou. Myslet na ni byste však měli. Ujistěte se, že se teplota pohybuje kolem 25 °C a koupejte se zavřenými dveřmi, aby vás nepotrápil průvan.

Teplota vody

Při volbě teploty vody kopírujte teplotu těla dítěte - pohybujte se tedy kolem 37 °C. Ani v horkých měsících nekoupejte v chladné vodě, miminku byste jen uškodili.

Dětská kosmetika

Dalším krokem je výběr správné kosmetiky. Při nákupu se vždy ujistěte, že lze výrobek používat na velmi citlivou novorozeneckou pokožku, neobsahuje parfemaci ani jiné alergeny. Přesně takový mycí gel najdete v naší řadě Topicrem My 1st. Ten lze používat rovněž na mytí vlásků.

Rychle zabalit a usušit

Po rychlé koupeli dítě hned zabalte do nahřáté osušky, ideálně s kapucí, aby nezůstávala ani hlavička vystavená případnému chladu. Po osušení miminko nezapomeňte namazat opět šetrným tělovým mlékem, které bude pokožku jak hydratovat, tak chránit. Doporučujeme Topicrem My 1st Ultra-hydratační mléko. Pokud bojujete s opruzeninami, potničkami a jinými vyrážkami, doplňte péči o CICA Obnovující krém.

2