Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí

V obou případech můžete cítit suchost, pnutí až pálení, pozorovat zarudnutí nebo šupinatění. Ale dehydratovaná pleť rovnou neznamená suchou pleť. Jak rozlišit typ pleti od dočasného stavu pleti? Dnes vám s tím pomůžeme.

4

Jak vypadá suchá pleť

Suchá pleť je podmíněna genetikou. Pokožka si nedokáže přirozeně vytvářet dostatečné množství mazu a její suchost se projevuje celoročně nejen na pleti, ale také na těle. Suché pleti chybí nejen voda, ale také lipidy. Špatně snáší zimní měsíce, má menší póry a je náchylnější k předčasnému stárnutí čili k brzké tvorbě vrásek.

Péče o suchou pleť

Suchá pleť potřebuje výživnější produkty, které se dostanou až do spodních vrstev pokožky, uzamknou v ní vlhkost a udrží ji hydratovanou po celý den. Naopak nesmí produkty pleť ještě víc vysušovat. Z toho důvodu jsou pro suchou pleť vhodné k odličování čistící oleje, mléka a micelární vody. Při péči vsaďte na intenzivně hydratační séra a výživné krémy s hutnější texturou. Doporučujeme naši řadu Hydra+.

Fotky na blog-5

Jak se projevuje dehydratace na pleti

Dehydratovaná pleť se může paradoxně projevovat zvýšenou mastnotou a rozšířenými póry. Zároveň však může způsobovat pnutí, podráždění, akné. Dehydratace má obvykle nějaký spouštěč. Mezi možné příčiny se řadí životospráva (stres, nedostatek spánku, nedostatečný pitný režim, nezdravé stravování), znečištěné ovzduší, teplotní výkyvy nebo nevhodná kosmetika. Dehydratace může tedy potkat všechny typy pleti.

Péče o dehydratovanou pokožku

Nejprve se pokuste identifikovat spouštěč a pokud to jde, vyvarovat se ho. Zároveň zohledněte kondici své pleti v pečující rutině. Pleť čistěte hydratačními přípravky. Mastnou, normální a smíšenou pleť čistěte hydratačním gelem či micelární vodou. Oblíbený krém doplňte o hydratační sérum a dopřejte své pleti doplňkovou péči v podobě hydratační masky. Pokud máte pocit, že by na vině mohl být váš krém, vyměňte jej za náš HYDRA+ Ochranný denní krém SPF50+ nebo za HYDRA+ Lehký pleťový krém.

3

Předcházejte dehydrataci pleti

Jako u všeho, nejlepším řešením je se problému zcela vyhnout a přijmout preventivní opatření. Proto se nikdy neodličujte obyčejným mýdlem, které pokožku příliš vysušuje a může ji i podráždit. Totéž platí o alkoholu. Po očištění pleť tonizujte, čímž vyrovnáte její pH. Zařaďte do své pleťové rutiny hydratační produkty s obsahem kyseliny hyaluronové, která pomůže udržet pleť hydratovanou. Dehydrataci pomáhá předcházet také každodenní používání produktů s SPF.