Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Péče o rty v zimě aneb Co zaručeně pomůže na suché a popraskané rty

Rty v zimních měsících podstupují tvrdou zkoušku odolnosti. Zima, vítr a nyní i roušky – to vše se velkou měrou podílí na jejich kondici. Rty kvůli tomu bývají často vysušené, popraskané a plné šupinek odlupující se kůže. Takový stav rtů se podepisuje nejen na celkovém vzhledu, ale může vést i ke vzniku oparu nebo zánětu. Proto je důležité o rty v zimě více pečovat. Jak? To vám prozradíme v článku.

53

Rty jsou odrazem naší vnitřní spokojenosti

V zimě si zvýšenou péči zaslouží nejen vaše vlasy, pleť nebo ruce, ale i rty, které zůstávají stejně jako ostatní vyjmenované části nechráněné před vlivem počasí. O tom, jak pečovat o vlasy a vlasovou pokožku v zimních dnech, jsme si povídali v jednom z posledních článků. Nyní je proto zapotřebí si říct něco o zimní péči o rty, na něž se často zapomíná. Rty přitom představují jakési zrcadlo našeho vnitřního pohodlí a spokojenosti. Nehledě na to, že popraskané rty způsobují fyzickou bolest a estetický problém. Potrápit mohou prakticky každého z nás, děti, ženy i muže.

Hlavní nezbytností je balzám na rty

Jelikož rty nemají ochrannou tukovou vrstvu ani vlastní potní žlázky, které by je promazávaly, je pochopitelně nutné dodávat jim potřebnou hydrataci vnějším způsobem. Hydratace je obzvlášť důležitá, pokud se rty potýkají s nepříznivými podmínkami, jako jsou přetopené místnosti nebo neustálé přechody do teplých a chladných prostorů. Na kráse jim také příliš nepřidává snížený příjem tekutin nebo nachlazení, kterému se jen málokdo v zimě vyhne.

To základní, co pro své rty můžete udělat, je namazat je několikrát denně balzámem na rty. Ne ale ledajakým. Balzám by měl být kvalitní a s obsahem opravdu prospěšných přírodních složek. Uvědomit si je totiž potřeba, že kromě toho, že si balzám musí umět poradit s poškozenými rty, ho také ze rtů postupně slízáváte a tím pádem ho konzumujete. Balzám tedy musí být jednak účinný a jednak pro tělo neškodný.

Ideální složení balzámu na rty se skládá z bambuckého másla a včelího vosku. Tyto složky totiž vytváří ochrannou vrstvu, která zároveň rty maximálně hydratuje a vyživuje. Na suché, popraskané a šupinkaté rty ze sortimentu Topicrem můžeme doporučit hydratační balzám na rty vonící po vanilce, který se pyšní právě tímto spolehlivým složením.

54

Vyrobte si domácí peeling na rty

I přes veškerou péči se občas na rtech objeví nevzhledné šupinky odumřelé kůže, které již nelze dobře hydratovat a které jsou tak viditelné, že je ani nejde zakrýt rtěnkou. V takovém případě nezbývá nic jiného než sáhnout po peelingu, který šupinky odstraní a rty prokrví a vyživí. Je ale potřeba zvolit peeling šetrný (rozhodně ne tělový!), jež citlivou tkáň rtů nepoškodí.

Pro peeling na rty nemusíte běžet do drogerie. Vyrobit si ho můžete ze surovin, které doma najdete. Postačí, když smícháte trochu třtinového cukru se lžící olivového oleje nebo medu. Hrubost peelingu můžete regulovat množstvím přidaného cukru. Směs poté jemně naneste na pusu a krouživými pohyby bříšky prstů rty namasírujte.

Návod na přípravu domácí masky na rty

Regeneraci svých rtů můžete ještě intenzivněji podpořit nanesením výživné masky. Zajímá vás, jak si ji doma připravit? Opět budete potřebovat med. Ten totiž na rty působí neuvěřitelně blahodárně. Může za to vysoký obsah minerálů, vitaminů a antioxidantů.

Jednu lžíci medu tedy smíchejte s lžící olivového nebo mandlového oleje a přidejte pár kapek citronu. Pro dosažení nejlepšího výsledku masku aplikujte v lehké vrstvě na noc. Uvidíte, že se ráno probudíte s krásně hladkými a vláčnými rty!

Snip20200311_36