Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

5 kroků, jak připravit pleť, aby na ní make-up vydržel celý silvestrovský večer

Snem snad každé ženy, která se líčí na důležitou akci, je, aby její make-up vydržel celý den a klidně i celou noc bez jediné chybičky. A ačkoliv se splnění tohoto přání může zdát sebesložitější, my vás v následujícím článku přesvědčíme o opaku. Dosáhnout celodenního bezchybného make-upu totiž není zas tak těžké, jak se může zpočátku zdát. Záleží především na přípravě pleti a výběru správných produktů.

Fotky na blog (1)

1. Dopřávejte pleti pravidelný peeling a hydrataci

Make-up nejlépe drží na hladké pleti, které dosáhnete hydratací a peelingem. Na odumřelých šupinkách kůže a suchých místech nebudou pochopitelně líčidla držet a ani vypadat tak dobře jako na pleti hydratované a regenerované. Proto si nezapomeňte jednou týdně dopřávat očistný peeling, který obrousí odumřelé kožní buňky, odstraní černé tečky a obličej prokrví, takže se pleť bude lépe obnovovat. Zásadní ale je, abyste používali peelingový krém vhodný pro svůj typ pleti a příliš jste jej po obličeji nedřeli.

Naprostou nutností by pro vás také mělo být pravidelné používání denního a nočního pleťového krému. Na suchou a unavenou pleť ze sortimentu Topicrem můžeme doporučit například hydratační výživný pleťový krém s obsahem aktivních látek, které jsou přirozeně zastoupené v pokožce. Dále byste měli pleti dopřát ještě další dávku hydratace těsně před nanesením make-upu. A právě tím se dostáváme k dalším krokům.

56

2. Zbavte pleť všech nečistot

Očistu pleti byste měli provádět nejlépe každé ráno a večer, ať už jste se líčili nebo ne. Na pleti totiž ulpívají nečistoty ze vzduchu, které mohou ucpávat póry. Důkladným vyčištěním ve třech krocích, které jsme vám představili v článku o tom, jak dosáhnout dokonale čisté pleti, zbavíte obličej přebytečného mazu a připravíte ho na použití dekorativní kosmetiky.

3. Použijte podkladovou bázi

Nepoužíváte podkladovou bázi pod make-up? Tak právě v tom může být ta potíž, proč vám make-up celý den nikdy nevydrží. Podkladová báze neboli primer totiž ve výdrži líčidel hraje zásadní roli. Nejenže pleti může dodat těsně před aplikací make-upu potřebnou hydrataci, ale hlavně připraví dokonalý podklad, na který se tekuté i sypké kosmetické produkty perfektně přichytí.

Vybrat si dokonce můžete bázi pod make-up, jež odpovídá vašemu typu pleti. Díky tomu můžete začít s korekcí nedokonalostí pleti ještě před samotným použitím líčidel. Některé báze mají schopnost zmatňovat, jiné naopak hydratovat. K těm intenzivně hydratačním bezesporu patří ultra-hydratační sérum Topicrem, které můžete používat dvojím způsobem – jako bázi pod make-up, i jako sérum před nanesením pleťového krému.

55

4. Líčení zafixujte

Pokud chcete, aby vám líčení vydrželo celý silvestr, naličte se pouze produkty s dlouhotrvajícím efektem. Sáhnout také můžete po voděodolné řasence nebo krémové tvářence, která toho obvykle ustojí více než ta pudrová. Po aplikaci make-upu pak nezapomeňte obličej přestříkat speciálním fixačním sprejem. Ten se postará o to, aby se make-up ještě více spojil s pletí a nikam se nehnul. Přesto byste se však měli svého obličeje dotýkat co nejméně.

5. První záchrana do kabelky

Vždy se vyplatí mít u sebe fixační pudr, korektor, rtěnku a případně matující papírky, které stačí přiložit na lesklá místa na obličeji a ony okamžitě absorbují kožní maz. Všechny tyto produkty vám pomohou obnovit líčení v případě, že by se přece jen s vaším make-upem něco stalo. Přílišné obavy ale mít nemusíte. Od teď budete na výdrž svého make-upu pyšná!

Snip20200311_36