Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

3 kroky k dokonale čisté pleti aneb Jak se správně odlíčit

Čištění pleti patří k základní denní rutině, kterou by měla provádět každá žena bez ohledu na to, zda se líčí nebo ne. Na pleť se totiž přes den a noc zachytává spoustu nečistot, které mohou zapříčinit vznik černých teček, podpořit tvorbu akné a prohloubit vrásky. Pokud tedy chcete předejít nebo zmírnit problémy s pletí, bez jejího každodenního poctivého vyčištění se neobejdete. Zajímá vás jak na to? Pojďte se s námi podívat, jak při odličování postupovat krok za krokem.

Fotky na blog (1) (kopie)

Důležité je zvolit vhodný odličovací a čisticí produkt

Make-up, prach, staré šupinky kůže – to je jen zlomek nečistot, které se na pleti usazují a mohou způsobovat celou řadu problémů od zarudnutí až po ucpané póry. Jestliže tedy chcete své pleti ulevit, alespoň večerní odličování je bezpodmínečně nutné. Přes noc totiž v pleti probíhá největší množství obnovných a regenerační procesů, které podpoříte právě tím, že pleť důkladně očistíte. K tomu budete potřebovat micelární vodu nebo olej, čisticí gel či mléko a tonikum.

Praktickými a univerzálními odličovači jsou tzv. micelární vody, které ještě donedávna patřily mezi poměrně kontroverzní produkty. Všechny domněnky o jejich škodlivosti však byly vyvráceny mnohými studiemi a dnes o nich víme, že patří bezesporu mezi nejúčinnější odličovací přípravky. Šetrně totiž pleť čistí. Obsažené micely sice nepronikají do hloubky pleti, ale vážou na sebe nečistoty, které jednoduše setřete.

Čisticí produkt vybírejte s ohledem na svůj typ pleti. Suché pleti obvykle více vyhovují oleje nebo čisticí mléka. Ze sortimentu Topicrem je pro suchou a citlivou pleť vhodné například jemné čisticí mléko, které odstraňuje nánosy make-upu a zároveň pleť hydratuje a zklidňuje. Produkty také vybírejte podle složení. Obsahovat by neměly alkohol a parabeny, a pokud máte opravdu citlivou pleť, nejlepší bude, když zvolený přípravek bude mít jen slabou parfemaci a nelepivou texturu. Mastné a smíšené pleti zase více vyhovují čisticí gely.

1. Krok: Povrchové odlíčení pleti a očí

Ze všeho nejdříve začněte odličováním očí. Naneste si na vatový tampon ze 100% bavlny trochu micelární vody nebo dvoufázového odličovače a jemně jej přiložte na zavřené oko. Po několika vteřinách směrem ven z oka setřete make-up. Postup samozřejmě opakujte, dokud se líčidel zcela nezbavíte. Nikdy ale pleť nedřete a netahejte. Tamponek si vyměňte za čistý vždy, když bude ten předchozí příliš špinavý. Takto postupujte i na čele, tvářích, nosu a bradě.

Fotky na blog (1)_2

Micelární vody jsou opravdu šetrné, avšak vyrábí se také v ještě šetrnějších variantách pro přecitlivělou a alergickou pleť. Příkladem takové micelární vody je Topicrem CALM+ zklidňující micelární voda bez parfemace, barviv, silikonů a parabenů. Na citlivou, normální a suchou pleť pak doporučujeme Topicrem jemnou micelární vodu s glycerinem a alantoinem.

K odličování v žádném případě nepoužívejte odličovací ubrousky, které obsahují spoustu konzervačních látek. Jakmile tento krok dokončíte a máte na první pohled čistou pleť, nenechte se ošálit pohledem do zrcadla. Póry totiž mohou být stále ještě zanesené nečistotami.

2. Krok: Hloubkové čištění pleti

O zbytky líčidel, maz a zastaralé kožní buňky, které nemusí být na pleti vidět, se postarají čisticí emulze, pěny, mléka nebo gely. Ty se obvykle používají na lehce navlhčenou pleť, kdy stačí trochu produktu nanést do dlaní a krouživými pohyby bříšky prstů jej aplikovat na obličej. Pro intenzivní vyčištění pleti v rámci tohoto kroku můžete také použít strojek na čištění pleti. Na závěr obličej opláchněte vodou a osušte ručníkem.

Pokud si rádi pleť čistíte při sprchování a máte citlivou pleť, doporučit vám můžeme jemný mycí gel Topicrem, který je vhodný i na celé tělo. Nejedná se ale o žádné mýdlo. Mycí gel Topicrem je dermatologicky, oftalmologicky a pediatricky ověřený produkt. Použít ho proto můžete i na dětskou pokožku, například k odlíčení líčidel z maškarního plesu.

3. Krok: Tonikum vyrovná pH pleti

Posledním krokem je tonikum. To je nezbytné z toho důvodu, že srovná pH pleti, které čištěním odličovači může být lehce zásadité. Přirozeně je však pleť mírně kyselá. Tonikum zároveň pleť ještě lehce dočistí, projasní, a hlavně připraví na následnou aplikaci pečujících přípravků, které se díky toniku do pleti lépe dostanou a budou více účinkovat. Tonikum se na obličej nanáší pomocí vatového tamponu.

Snip20200311_36