Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Jak zabránit akné v těhotenství a co na něj pomáhá?

V těhotenství dochází k celé řadě tělesných změn, které se podepisují i na stavu pleti. Hormony pracují na plné obrátky a pleť je extrémně citlivá. Objevení nebo zhoršení akné v těhotenství tedy není ojedinělou záležitostí. Podle některých babských rad dovede dokonce prozradit pohlaví miminka. Říká se totiž, že holčička ubírá mamince na kráse. Pokud se tedy akné v těhotenství objeví, mělo by se narodit děvčátko. Podle nás to ale úplně tak neplatí, protože každá budoucí maminka je svým způsobem krásná! Co ale dělat, když se přece jen pleť v těhotenství zhorší? To vám prozradíme v článku.

39

Co způsobuje akné v těhotenství?

Za vznikem akné stojí celá řada příčin. Mezi dílčí faktory patří stres, strava, nevhodná péče o pleť nebo nedostatečný pitný režim. V těhotenství ale hlavní roli hrají hormony. A právě ty jsou v největší míře zodpovědné za tvorbu akné.

Pro úplnou přesnost si je potřeba říci, že akné je zánětlivý proces, který probíhá v mazem ucpaném kožním póru. Maz produkují mazové žlázky ukrývající se u chloupků, které se přirozeně vyskytují po celém našem těle, včetně obličeje. Produkce mazu je fyziologická a v určité míře je užitečná. Pokud ale dojde k nadměrné produkci, například vlivem nerovnováhy mužských a ženských hormonů, začnou se póry ucpávat a množit se v nich bakterie způsobující zánět. Ten se pak na pohled projeví pupínky neboli akné.

V těhotenství nadměrnou tvorbu mazu podněcuje vyšší hladina androgenů. Množství těchto hormonů je nejvyšší v prvním trimestru, takže právě i v tomto období většinou dochází k neznatelnějšímu zhoršení pleti.

Víte, že můžete zjistit, zda se v těhotenství budete potýkat s akné?

Měla jste v minulosti aknózní pleť? Pokud ano, pravděpodobně se u vás rozvine i v těhotenství. Stejně tak větší sklony ke zhoršení pleti mají ženy s problematickou a mastnou pletí, nebo ty, jimž se rapidně zhoršuje pleť během menstruace. Proto abyste akné v těhotenství co nejvíce zmírnila, začněte se o svou pleť co nejpečlivěji starat. Důležité je zejména obličej každý den čistit a make-up správně odličovat. O tom, jak dosáhnout dokonale vyčištěné pleti ve třech krocích, se můžete dočíst také na našem blogu. Hlavní je používat k čištění a pro péči o pleť produkty speciálně uzpůsobené pro vaši mastnou pleť. Ze sortimentu Topicrem to je řada AC, která obsahuje hned několik pečujících a hloubkově čisticích produktů.

38

Nezapomeňte pleť hydratovat

Bohužel se někdy akné v těhotenství objevuje i u žen, které nikdy problémy s pletí neměly. Kromě hormonálních výkyvů za to může dehydratace pleti. Pokud se tedy u vás objevilo akné nebo červené pupínky, ale vaše pleť je spíše suchá, určitě se zaměřte na její hydrataci. A to jak v rámci pitného režimu, tak právě ve vnější péči. Pouze hydratační krém vám ale stačit nebude. Pokud jste doposud před aplikací denního krému nebo nanesením make-upu nepoužívala sérum, určitě tak v těhotenství učiňte. Používat můžete například Ultra-hydratační sérum Topicrem s lehkou texturou, které skvěle poslouží právě také jako podkladová báze.

40

Shrnutí toho, jak se můžete bránit proti akné v těhotenství

Čistit, hydratovat a používat šetrnou kosmetiku – to je to nejdůležitější, co pro svoji pleť můžete během devítiměsíčního očekávání udělat. Všechny produkty Topicrem jsou vhodné i pro těhotné, takže se je nemusíte bát zvolit. Pro extrémně citlivou a podrážděnou pleť, a to nejen v těhotenství, jsou pak vhodné produkty z řady CALM+, které neobsahují žádnou parfemaci, barviva, parabeny ani silikony.

Snip20200311_36