Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Vše, co potřebujete vědět o podkladové bázi pod make-up

Make-up, který beze změny vydrží celý den, je snem snad každé ženy. Za výdrží líčení však mnohdy nestojí ani tak kvalita make-upu jako to, zda byla použita podkladová báze. Není ale primer jako primer. Existuje spoustu druhů primerů neboli podkladových bází, které se liší svým účinkem a vhodností pro určitý typ pleti. Zorientovat se v nich tak pro někoho nemusí být vůbec jednoduché. A právě proto jsme pro vás připravili přehledný článek o tom, jak si bázi pod make-up vybrat.

36

Podkladová báze dovede zkrotit lesklé čelo a prodloužit výdrž make-upu

Báze pod make-up má v kosmetice své opodstatnění. Jejím cílem je připravit pleť na nanášení make-upu, který díky ní k pleti lépe přilne a v průběhu dne se tolik nevytratí. Některé make-upy mají dokonce tendenci vysušovat, což právě hydratační báze dokáže omezit. Kromě toho podkladová vrstva dovede pleť rozzářit nebo naopak zmatnit, vyhladit a snížit viditelnost pórů. Výsledný efekt závisí na tom, jaký máte typ pleti a jakou bázi zvolíte. Obejít se ale samozřejmě můžete i bez ní. Počítat však musíte s tím, že vaše líčení nebude mít takovou životnost. Bez báze je také dost možné, že se vám během dne make-up slije do vrásek nebo se vám pod ním vytvoří suchá místa.

Pro každý typ pleti je vhodná jiná podkladová báze

Tak jako u krémů či právě u make-upu, i podkladové báze se vyrábí s ohledem na typ pleti. K dostání tak jsou primery pro suchou, mastnou, problematickou či zralou pleť. Svůj primer byste si proto měli vybírat právě podle své pleti a také podle toho, s čím chcete, aby vám podklad pomohl.

Například pokud bojujete s pigmentovými skvrnami, nejlepší podkladová báze pro vás bude ta, která je speciálně navržena pro tyto účely. Jak jsme si totiž řekli v článku Co funguje na pigmentové skvrny, rychlejšího a lepšího sjednocení odstínu pleti dosáhnete, pokud všechny vaše produkty v péči o pleť budou uzpůsobené na pigmentové skvrny. Z našeho sortimentu jako podklad pod make-up můžete použít například MELA posilující sérum s lehkou texturou, které účinkuje proti hnědým skvrnám a zabraňuje jejich opětovnému vzniku.

Jestliže je vaše pleť spíše mastná a smíšená, pak se vyvarujte bázím hutným a tuhým. Ty by totiž mohly produkci mazu ještě více podpořit. Vhodné pro vás naopak budou báze s gelovou texturou, které se rychle vsakují a příliš nemastí. Primer můžete klidně nanést jen do T zóny.

Pro zralou a suchou pleť jsou zase vhodnější podkladové báze hydratační, které eliminují prohlubování a vznik vrásek. Pokud vaše kosmetická taštička praská ve švech, určitě moc rádi uslyšíte o produktu, který dovede zastat práci jak primeru, tak hydratačního séra. Řeč je o Topicrem ultra-hydratačním séru, jež můžete použít buď samostatně, anebo pod oblíbený pleťový krém. V poslední době jsou také velice populární produkty se silikonem, jež mají schopnost vyhlazovat nedokonalosti pleti. Silikonové báze se však nedoporučuje používat každý den, protože silikon ucpává póry a může z dlouhodobého hlediska pleť podráždit. Mnohem lepší je proto dbát na hydrataci pleti.

37

Jak primer pod make-up používat?

Jak už sám název napovídá, primery se používají na čistou pleť jako základ, na nějž se dále nanáší make-up. Před nanesením make-upu tedy postačí, když si trochu primeru nanesete na prsty a jemně jej vetřete do pleti. Nanést ho můžete na celý obličej nebo jen na problematická místa. Pokud používáte hydratační sérum jako podklad, nezapomeňte, že bude bohatě stačit jedna pumpička na celou tvář.

Snip20200311_36