Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Co funguje na pigmentové skvrny? Rádi vám poradíme

Pigmentové skvrny jsou nemilým problémem, který trápí nejen zralé ženy, ale někdy i mladé slečny. Jakmile se objeví, vyvolají pocit nejistoty a pohrají si s naším sebevědomím. Mnohdy jsou spojovány s nezvratným procesem stárnutí, avšak s ním mohou mít pramálo společného. Nejhorší na nich je to, že se objevují právě na nejvíce viditelných místech, jako je obličej, ruce nebo nohy. Skrýt je tak před očima ostatních, je v podstatě nemožné. Naštěstí ale existuje několik způsobů, které vedou k odstranění pigmentových skvrn. Jakých? To vám prozradíme v článku.

Fotky na blog (2)

Hlavní příčinou vzniku pigmentových skvrn je pobyt na slunci

Pigmentové skvrny vznikají v důsledku zvýšené aktivity kožních buněk zvaných melanocyty. Ty produkují melanin, který je odpovědný za přirozenou sluneční ochranu před UV paprsky. Pokud sluneční záření na tělo dopadá přiměřeně, melanin se dokáže rovnoměrně rozprostřít do pokožky a výsledkem je pěkné, celistvé bronzové opálení. Je-li ale sluníčko příliš prudké, působí dlouho a pokožka je nechráněná opalováním krémem, může dojít k náhlému nárůstu melaninu a jeho nedostatečnému rozvrstvení. Kvůli tomu pak na kůži vznikají nevzhledné tmavé pigmentové skvrny. Nejlepším způsobem, jak zabránit vzniku pigmentových skvrn, tedy je důkladně připravit pokožku na opalování. Pobyt na slunci ale není jediným faktorem, který může pigmentové nebo také jinak přezdívané sluneční a jaterní skvrny způsobit.

Fotky na blog (1)_1

Za pigmentové skvrny v obličeji mohou i hormonální změny

Pokud se pigmentové skvrny na obličeji objeví z ničeho nic a celý život jste k nim neměli sklony, pak je nejspíše na vině rozbouřená hladina hormonů. Za ní může stát těhotenství, léky nebo užívání antikoncepce. Tento typ hyperpigmentace, jak se obecně nerovnoměrné skvrny nejčastěji na tváři označují, se odborně nazývá jako melasma nebo těhotenská maska. I přestože se jedná o kožní poruchu, melasma naštěstí není trvalá. Obvykle stačí počkat na vyrovnání hormonálních hladin a skvrny pomalu začnou blednout. Někdy ale celý proces trvá příliš dlouho (i několik let), a tak je nutné si dopomoci pleťovými krémy na pigmentové skvrny.

Dalším viníkem může být také věk. S rostoucím věkem totiž dochází k úbytku melanocytů, a tedy i melaninu. Zbývající melanocyty jsou přitom v pokožce rozmístěny nerovnoměrně, a tak při produkci pigmentu nedochází k tak kvalitnímu plošnému rozvrstvení. Skvrny, které vznikají se nazývají stařecké a první se začínají objevovat po 50. roce věku.

Ptáte se, jak na pigmentové skvrny a jak s nimi skoncovat jednou provždy?

Pro lepší a rychlejší výsledky se doporučuje používat všechny produkty v péči o pleť speciálně uzpůsobené na pigmentové skvrny. To znamená používat jak denní krém proti pigmentovým skvrnám, tak noční a k tomu nejlépe i sérum. Ze sortimentu Topicrem je na pigmentové skvrny určena řada produktů MELA, která obsahuje korektivní denní a noční krém a posilující sérum. Denní krém s SPF20 pomáhá skvrny odstraňovat a zároveň předchází jejich opětovnému vzniku. Noční krém a sérum pak pleti poskytují dlouhotrvající hydrataci a zajišťují sjednocení a zesvětlení.

A jestliže se vám skvrny objevují i na jiných částech těla jako například na nohou, rukou nebo dekoltu, pak je pro vás určeno z řady MELA hydratační mléko proti pigmentovým skvrnám.Snip20200904_68

Jak už to tak ale bývá, nejlepší léčbou je prevence. Proto byste se měli na slunci především v letních měsících pohybovat zodpovědně, a tudíž se chránit opalovacím krémem s odpovídajícím ochranným faktorem. Navíc pokud víte, že ke vzniku hyperpigmentace máte sklony, měli byste se vyvarovat silnému slunečnímu záření v odpoledních hodinách. Důležité také je přes den používat make-up s SPF, v letních dnech si chránit obličej a jiné citlivé oblasti oblečením nebo kloboukem a zkrátka dodržovat všechna opatření spadající do postupné přípravy na slunění.

 

Snip20200311_36