Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

3 základní rady, jak připravit pokožku na léto a opalování

Léto je za dveřmi a většina z nás se už jistě těší na slunění. S příchodem prvních letních paprsků dostává ale pokožka pořádně zabrat. Na příval silného slunečního záření totiž není po dlouhé zimě a zachmuřeném jaře dostatečně připravena. Reagovat tak může velice citlivě v podobě začervenání, vyrážky nebo pigmentových skvrn. A ačkoliv se vám může zdát, že sluníčko venku ještě není tak silné, aby vám dovedlo ublížit, mějte na paměti, že pokožka žádné hrubé zacházení neodpouští. Svoji nelibost k letním slunečním paprskům může místo zarudnutí vyjádřit tvorbou nevzhledných vrásek. Nepodceňovat přípravu pokožky na léto se tedy rozhodně vyplatí.

17

1. Nechte pokožku na sluníčko postupně navykat

Pokožka si po období, kdy byla neustále zahalena pod vrstvou oblečení, zaslouží trochu času na to, aby si na slunce opět zvykla. První opalování by proto nemělo trvat déle než půl hodiny a měli byste se při něm pohybovat nebo alespoň po chvilkách otáčet, aby slunce mohlo působit rovnoměrně na celý povrch těla.

Pomoci kůži si navyknout může také občasná návštěva solária. Nic by se ale nemělo přehánět. V soláriích se totiž využívá dlouhovlnného UVA záření, díky kterému se sice nespálíte, ale může při opakovaném působení podporovat vznik hlubokých vrásek a kožních onemocnění. Pokud se navíc chystáte strávit dovolenou v našich zeměpisných šířkách, není návštěva solária v rámci přípravy na léto nutná. V případě, že se chystáte na dovolenou k moři, i tak to ovšem s počtem návštěv nepřehánějte a nesnažte se dohnat ztracený bronz jen proto, aby vaše kůže nevypadala na dovolené příliš bíle. Pro dosažení zlatavého odstínu pokožky raději použijte Hydratační samoopalovací mléko Topicrem, které nezanechává oranžové fleky, intenzivně zvláčňuje a respektuje citlivou pokožku.

15

2. Pokožku pravidelně hydratujte

Přirozenou reakcí kůže, jak se vypořádat s nadměrným přísunem UVA a UVB zářením, je to, že se jednak začne zbarvovat – u někoho do ruda, u někoho do bronzova, a jednak tak, že svoji nejsvrchnější vrstvu začne zesilovat. K zesilování kůže dochází postupně častým opalováním. Abyste předešli zhrubění pokožky a dosáhli rychlejšího a celistvějšího opálení, je dobré udržovat pokožku neustále hydratovanou. Jak totiž asi každý ví, sluníčko má tendenci kůži vysušovat. Někdy se dokonce na těle mohou začít vytvářet až šupinky suché kůže, kvůli kterým opálení nevydrží tak dlouho, jak bychom chtěli. Proto si s sebou na koupaliště nebo na pláž nezapomeňte přinést i lehký hydratační tělový krém. Lehkou texturou vyniká Ultra-hydratační tělové mléko Topicrem, které se rychle vstřebává a neucpává póry, takže ho můžete používat po celé léto a klidně i po opalování.

3. Nezapomeňte po zimě pokožku řádně vyčistit

Po zimě se vám může zdát pokožka zašedlá, unavená a jako bez života. Mohou za to odumřelé kožní buňky, které se na povrchu těla hromadí a vytváří šedavý nádech. Kvůli nim se také pokožka nemůže začít hezky zbarvovat do bronzového nádechu, neboť melanocyty – buňky tvořící pigment melanin odpovědný za opálení, nejsou dostatečně stimulovány slunečním zářením. V rámci přípravy pokožky na opalování byste proto měli nejdříve použít jemný ale účinný peeling, kterým šupinky staré kůže odstraníte.

16

Pro citlivou pokožku je vhodný Jemný tělový peeling Topicrem, který obsahuje jojobové kuličky. Díky nim dochází k hloubkovému čištění a celkovému zjemnění kůže. Pravidelným peelingováním a hydratováním vám navíc opálení vydrží mnohem delší dobu.

Snip20200311_36