Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Skoncujte s kruhy pod očima jednou provždy! Základem je šetrná péče o oční okolí

Oční okolí patří k nejcitlivějším oblastem na celém obličeji. To je také důvod, proč tak dramaticky reaguje na vnější podněty a vnitřní pochody lidského těla. Vlivem stárnutí a používání líčidel je navíc zatěžováno dvojnásob. Pokud si tedy chcete udržet svěží tvář, bez pravidelné péče se neobejdete. Jenže jak na to, abychom citlivé partii očí neublížili? To se dozvíte v dnešním článku.

12

Příčiny kruhů pod očima, unaveného očního okolí a povislých víček

Partie okolo očí je velice tenká, průhledná a bohatě prokrvená. V této oblasti se nachází celá řada malých cév a lymfatických žláz, které vyživují oči i pleť. Pokud jsou však cévy a žlázky samy o sobě nedostatečně zásobeny tekutinami nebo kyslíkem, mohou způsobit otoky, tmavnutí nebo suchost očního okolí, neboť pleť neprokrvují a nevyživují tak, jak mají. Příčina toho, proč cévní a lymfatický systém nefunguje pořádně, se většinou nachází v našich zvycích nebo spíš zlozvycích. Ať už jde o uspěchaný životní styl doprovázený nedostatečným pitným režimem a nevyváženou stravou, anebo o nedostatek kvalitního spánku, nic z toho očnímu okolí příliš neprospívá. Svůj podíl na tom samozřejmě také může nést genetika, stárnutí a faktory, které nemůžeme ovlivnit – například péče o novorozence, jehož potřeby vyžadují naši pozornost i v průběhu noci. A i když se některým příčinám nevyhne nikdo z nás, vždycky můžeme alespoň něco změnit.

Odličujete se opravdu jemně a šetrně?

Abyste co nejvíce zmírnila tvorbu otoků, vrásek a tmavých míst pod očima, věnujte každý den trochu svého času šetrnému, ale důkladnému odličování. Zařaďte do své každodenní rutiny odlíčení pleti vždy na večer, a to i v případě, že jste si jen byť nanesla řasenku. Na pleť se v průběhu dne totiž nachytávají částečky prachu ze vzduchu. Kromě toho oční okolí a celkově celá tvář potřebuje v noci regenerovat, a tak jí není dobré zatěžovat zbytky make-upu.

13

Rozhodně ale zapomeňte na mýdlovou vodu, která pleť zbytečně vysušuje a zbavuje ochranného filmu. Raději sáhněte po speciálních přípravcích na odličování. Pokud máte citlivou pleť právě se sklony k tmavým kruhům, otokům a vysušování, vybírejte přípravky s jemnou, ne příliš tuhou konzistencí. Ideální jsou odličovací mléka se šetrným složením, jaké má například Topicrem jemné čistící mléko. To pleť nevysušuje a neucpává póry. K odličování používejte výhradně tampónky ze 100% bavlny.

Vyživujte oční okolí produkty k tomu určenými

Mnoho žen používá na oční okolí běžný krém na pleť, což sice není zas tak strašný prohřešek, avšak tyto citlivé partie nedostávají takovou péči, jakou si zaslouží. Kromě toho denní krémy nejsou obvykle oftalmologicky testované, takže mohou při aplikaci na oblast okolo očí způsobovat nejrůznější alergické reakce a podráždění. Oproti tomu oční krémy jsou zvlášť testované jak dermatologicky, tak právě oftalmologicky, a navíc i jejich složení je přizpůsobeno přesně tomu, co citlivé oční partie potřebují. Jestliže například trpíte na váčky pod očima a tmavá místa, bude se vám určitě hodit rozjasňující oční krém HYDRA+, který obsahuje účinné aktivní látky jako glucosyl hesperidin, kofein nebo bioaktivní vodu. Všechny tyto látky nejenže eliminují otoky očního okolí, ale snaží se oživovat přirozené hydratační toky pleti.

14

Dělejte všechno pro to, abyste se cítila líp

Vnitřní pohoda vede k vnější kráse. Na to nezapomínejte. Proto si dopřávejte každý den alespoň osm hodin spánku, jezte více zeleniny a ovoce a alespoň hodinu před spaním nepracujte na počítači ani se nedívejte na televizi. Pro pleť i zdraví vypijte každý den alespoň tři litry tekutin a omezte ve svém jídelníčku potřebu soli, která v těle zadržuje vodu. Díky tomu všemu se budete cítit nejen lépe, ale vaše počínání se projeví i zevně, na kvalitě očního okolí.

Snip20200311_36