Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Proč se tvoří strie a jak je léčit

Najdete je po celém těle. Bílé či béžové, někdy zarudlé linky různé šířky i délky. Strie patří mezi nejčastější estetické problémy, s nimiž se nejen ženy v souvislosti s kůží potýkají. Možná i vás trápí a rádi byste se svých strií zbavili. Prozradíme vám, jak postupovat, aby se pro vás strie staly minulostí.

Co jsou strie a jak vznikají

Strie jsou specifickým typem jizev, jež se tvoří v případě nadměrného namáhání kůže. Konkrétně kolagenových a elastinových vláken, která se nedokáží přizpůsobovat nadměrnému napětí a prasknou. Na místech, kde k tomuto napětí dojde, vzniknou drobné prasklinky - strie. V raném stádiu můžete pozorovat červené až fialové jizvičky, postupem času, v řádu měsíců až let, jizvičky blednou. Tělo světlejších typů poté většinou „zdobí“ stříbrno-bílé strie, zatímco u tmavších typů pleti můžete pozorovat jizvičky béžové. Při doteků lze na kůži cítit mírné nerovnosti, jejichž hloubka se odvíjí od velikosti strií.

Příčinou vzniku strií bývá obvykle změna objemu těla v krátkém čase. A to jak v důsledku růstu svalové hmoty, tak váhového přírůstku. Proto strie často doprovází růst těhotenského bříška. Vedle břicha se ovšem jizvičky objevují i na zadku a stehnech, bocích, pažích nebo dokonce na zádech.

Jak předcházet vzniku strií

První prevencí je péče o tělo tak, aby nedocházelo k prudkému přibývání na váze. Pakliže je však nabytí objemu žádoucí (například při budování svalové hmoty nebo v těhotenství), podpořte elasticitu svého těla pravidelnou hydratací a promazáváním. Ideální jsou k tomuto účelu tělové oleje jako Topicrem CICA Koncentrovaný olej. Olej pokožku zvláční, vyživí, chrání a podpoří její schopnost se přizpůsobit změnám.

Fotky na blog (kopie)

Jak se zbavit strií

Pokud už se se striemi potýkáte, žádný strach, nemusí vám dělat společnost věčně. Stačí se o ně správně starat a brzy se stanou vzpomínkou:

  1. Dbejte na hydrataci zevnitř i vně. S hydratací pokožky vám pomohou například naše hydratační mléka.
  2. Na zasažená místa aspoň 2krát denně naneste Topicrem CICA Koncentrovaný olej.
  3. Olej vmasírujte krouživými pohyby na bříško, hrudník a hýždě. Do pokožky na nohou vmasírujte olej směrem od chodidel vzhůru.

Snip20200311_36