Potřebujete poradit s výběrem vhodných produktů? Kontaktujte nás info@topicrem.cz

Kombinovaná a mastná pleť

Akné je jedno z nejčastějších kožních onemocněních, které obvykle začíná v pubertě současně s hormonálními změnami. Akné může také přetrvávat do pozdější dospělosti

S tímhle velmi nepopulárním typem onemocnění se setkává nebo setkal snad každý z nás. Jaká je ale problematická pleť, která je náchylná k tvorbě akné? Jaké jsou formy výskytu akné? 
Co spouští tvorbu akné a jak se o problematickou pleť starat? Vše se dozvíte v následujícím článku.

Problematická pleť a akné

Problematická pleť je mastná, leskne se a kůže má sklony k tvorbě komedonů (ucpávání mazových žláz- lidově „černé tečky“) a pupínků, které  vznikají v důsledku zánětu a infekce mazových žláz. Tento problém je způsobený tím, že mazové žlázy vyprodukují více kožního mazu.  
Nejčastěji se akné objevuje v oblasti obličeje, ramenou, krku, hrudníku, zad a má několik forem- od lehkého postižení až po těžké postižení. 

Formy výskytu akné

Akné se  vyskytuje se ve formě:

Černých teček- otevřené komedony, které vznikají v důsledku uzávěru mazové žlázy a tmavé zbarvení vzniká oxidací kožního mazu

Bílých teček – uzavřené komedony, vznikající též uzávěrem mazové žlázy
Pupínků- bývají zanícené, vyvýšené, zarudlé a vyplněné hnisem. Obvykle jsou bolestivé.

Papuly- objevují se jako pevná vyvýšená kůže bez hnisavého obsahu
Pustuly- vznikají, pokud se pupínek s bílou hlavičkou zhorší a zvětší a je zanícený a naplněný hnisem
Uzlíků- oblast akné, které je uložené hluboko v kůži a obvykle se vyskytuje například na zádech a ramenou
Cyst- vznikající v měkké léze akné, která je naplněná hnisem a je uložená hluboko v kůži

Co spouští tvorbu akné?

Genetika
Stejně jako u většiny kožních onemocnění, tak i u vzniku akné hraje velkou roli genetika. Je velmi pravděpodobné, že pokud vaši rodiče trpěli akné, tak se toto kožní onemocnění projeví i u vás. Jsou to právě geny, které určují typ naší pleti a to, zda je pleť náchylnější k zánětu a zda je reaktivnější.

Hormony
Akné je hormonálně podmíněné onemocnění a hormony jsou v tomto případě za vývoj mazových žláz a stimulaci mazu ve žlázách, zodpovědné. Během dospívání se zvyšuje hladina hormonů, která má za následek právě tvorbu akné. Hormony také ovlivňují ženy a muže v různých fázích života a změny hladin hormonů způsobují vznik akné. 

Pobyt na slunci
Pobyt na sluníčku sice pomáhá vylepšit zánětlivé formy akné, ale z dlouhodobého hlediska podporuje vznik komedonů- černých teček, ze kterých později akné vzniká. 

Nevhodná péče o pleť
Akné může být způsobeno nedostatečným čistěním pleti nevhodnými pleťovými čistícími přípravky, které jsou na bázi mýdla a jsou komedogenní (ucpávají póry).

Dále tvorbu akné spouští
Nevhodné přípravky, léky
Strava
Stres
Kouření

Jak se starat o problematickou pleť?

Velký důraz bychom tedy měli klást na správné čištění pleti vhodnými přípravky, které jsou bez mýdla a jsou nekomedogenní- neucpávají póry.
O pleť je důležité pečovat s pomocí přípravků, které mají speciální složení a vyhovují naší pleti, jako jsou přípravky řady AC Kombinovaná a mastná pleť od značky Topicrem.

V řadě AC- Kombinovaná a mastná pleť, naleznete přípravky- AC Aktivní péče, AC hloubkově čistítcí gel a AC kompenzační a hydratační krém, který je vhodný pro oslabenou a vysušenou pokožku po dermatologické léčbě.

 Snip20180924_121
Snip20200224_12

Doporučují

Doprava zdarma při nákupu nad 1500Kč Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení