Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Péče o pleť v létě: Pít vodu a používat hydratační krémy nestačí

Ostré sluníčko, klimatizace, mořská voda, chlór… Letní měsíce jsou pro pleť plné nástrah. Zatímco ležíte na lehátku, opalujete se a doslova roztáváte blahem, vaše pleť podstupuje těžkou zkoušku odolnosti. Sluneční paprsky ji vysušují a podporují její stárnutí. Není tedy divu, že se vám najednou může zdát povadlá a bez jiskry. Prohloubit se také mohou její sklony k akné, zarudnutí a suchým nebo naopak mastným místům. Z těchto důvodů je potřeba o pleť v létě cíleně pečovat a chránit ji.

26

Jednou týdně použijte jemný peeling

Peeling má za úkol z pleti odstraňovat nejen odumřelé kožní buňky, ale také nečistoty zanesené hluboko v pórech. Ačkoliv se vám jeho použití může zdát zbytečné, neboť v létě používáte minimum make-upu a ostatních líčidel, jeho aplikace je velice prospěšná pro obnovu kůže, projasnění a následnou hydrataci. Kromě toho peeling patří k hlavním krokům přípravy pleti na opalování, neboť vám díky němu opálení déle vydrží.

A jak peeling správně používat? Nejdříve si pleť lehce navlhčete vlažnou vodou a poté na ni naneste trochu peelingu. Důležité je jím pleť nedřít, ale jen jemně obrušovat. Toho dosáhnete, když bříška prstů přiložíte k obličeji a budete jimi po pleti kroužit, ovšem maximálně 3 minuty. Pak už jen stačí obličej opláchnout, nanést tonikum a hydratační krém nebo sérum. Normální, mastná a problematická pleť si peeling může dovolit aplikovat až dvakrát týdně. Suché a citlivé pleti však bohatě postačí exfoliace jednou za 14 dní. Vyhněte se také peelingům s hrubými částečkami, které by mohly způsobit mikro prasklinky. Na obličej i tělo je ideální jemný peeling Topicrem s obsahem jojobových mikrokuliček, který je speciálně vyvinutý pro citlivou pleť.

27

Nezapomeňte pleť před sluníčkem chránit

Dostatečný pitný režim a používání hydratačních krémů každý den by mělo být samozřejmostí. V létě je ale potřeba trochu víc než jen to. Pleť může být z neustálého přebíhání z klimatizovaných dopravních prostředků do teplého ovzduší podrážděná a unavená. V důsledku toho a reakce pleti na nadměrné slunění se mohou začít objevovat pigmentové skvrny. A i když se jedná o neškodný typ hyperpigmentace, jejich přítomnost na obličeji, rukou nebo dekoltu může vždy nemile překvapit. Pro zesvětlení, sjednocení a hydrataci můžete použít MELA korektivní denní krém se sluneční ochrannou proti UVA a UVB záření a SPF 20.

Obohaťte svoji běžnou pečující rutinu o hydratační sérum

V létě přes den by se v ideálním případě měly používat denní krémy s SPF, které nejsou hutné, ale lehké a rychle vstřebatelné. Skvělé jsou například krémy s gelovou texturou. Obávat se nemusíte ani snížit množství používaných líčidel, které vám při koupání stejně nejsou nic platné. Pokožku se v létě vyplatí zatěžovat co nejméně. Z toho důvodu jsou skvělé i například BB krémy nebo tónující pleťové krémy, které skvěle zastanou jak práci denního hydratačního krému, tak make-upu.

Večer po odlíčení a vyčištění pleti pak k běžné péči přidejte hydratační sérum nebo si dvakrát v týdnu dopřejte vyživující masku. Hydratace je to, co vaše pleť v létě nejvíce potřebuje. Navíc séra obsahují koncentrovanější množství výživných látek, takže jsou mnohem efektivnější. Ultra-hydratační sérum Topicrem je doslova nasyceno bio-aktivní vodou, která povzbuzuje produkci vodních kanálků a uzamyká vlhkost uvnitř pleti. Pokud tedy vaše pleť v létě trpí na suchá místa, bude pro vás tento silný koncentrovaný zdroj hydratace tou správnou volbou.

Snip20200311_36