Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Projekt Tělo s příběhem + Topicrem: Jsme v tom spolu

Čtveřice krásných, silných žen vypráví příběhy svých těl, ale také své zkušenosti s CICA olejem, produktem, který dokáže zjemnit jizvy na těle a občas i na duši.

Každý záhyb, každá vráska, každá jizva. To vše jsou stopy popisující životní příběh vašeho těla. Některé z těchto stop máte rádi, respektujete je. Berete je jako tichou připomínku zážitků a zkušeností. Jiné byste však rádi smazali nebo je učinili aspoň méně viditelné. Podobně jako Zuzana, Světlana, Týna a Klára. Čtyři ženy, jejichž osudy propojil projekt Tělo s příběhem. 

Nyní se jejich osudy protínají se značkou Topicrem. Právě tyto ženy jsme obsadili do kampaně „Jsme v tom spolu“ k příležitosti představení naší novinky - CICA koncentrovaného oleje na jizvy strie a jejich prevenci. Zuzka, Světlana, Týna a Klárka dostaly olej k vyzkoušení, aby vám ukázaly, jak produkt funguje na skutečných tělech skutečných žen. Bez příkras, retuší a filtrů. Poslechněte si jejich příběhy o jizvách po operacích, striích z těhotenství, popáleninách či akné. O jejich cestách k milování i respektování vlastních těl. A také o tom, jakou roli sehrál CICA koncentrovaný olej v životech každé z nich.

Světlana: „Za svou kůži jsem se strašně styděla.“

„Od 11 let jsem chodila na kožní. Obličej i záda jsem měla s velkými boláky, po kterých mám jizvy dodnes. Doktorka mi vždy na mé problémy předepsala kortikoidy, ale pár týdnů po užívání a krátkém klidu se zase vše vracelo. V 15 už jsem nosila velké vrstvy make-upu.  Jako dospělá jsem se dočetla, že může mít vliv na pleť strava, a tak nastalo období vynechávání některých potravin, diet, avšak bez výsledku. Časem jsem se naučila vnímat jizvy jako součást sebe. Tohle jsem prostě já a moje citlivá kůže. 

Pleť byla v pořádku jen v těhotenství a tím se dostávám k dalšímu příběhu. Otěhotněla jsem v 16, byla jsem trošku jiná než vrstevníci, takže to rodina přijala docela v klidu. Moje kůže ale už ne. Strie začaly jako malé prasklinky. V 8. měsíci těhotenství se z toho stal jeden obrovský kruh pruhů kolem pasu a nejen tam. Zadek, stehna, dokonce i lýtka. Přibrala jsem 25 kilo a kůže to nezvládla. Po porodu se mi nalila prsa, a tak to dopadlo stejně jako zbytek těla. Strašně jsem se za to styděla. V 19 jsem nemohla nosit trička s výstřihem, krátké sukně, kraťasy nebo dvoudílné plavky jako ostatní. Trvalo mi, než jsem začala své tělo mít ráda. Hodně mi pomohla až terapie, můj manžel a to, že jsem se začala zajímat o to, jak být spokojená sama se sebou a se svým životem. Dnes už při intimních chvilkách nezhasínám, nebojím se jít s rodinou k rybníku nebo do bazénu. Je to moje tělo a tohle tělo toho opravdu hodně vydrželo. Teď je mi 30, nosím pleť bez líčení a jsem znovu těhotná. Moje strie ani akné už neberu jako zlo, je to součást mého příběhu.

78


Na jizvy jsem zkoušela mnoho krémů a příjemně mě překvapil olejíček Cica od Topicremu. Věřím, že díky němu jsem už dál v tomto těhotenství nepopraskala! Mažu 
bříško i boky dvakrát denně. Můžu ho také používat na své jizvy po akné, stačí jen více přitlačit při mazání.“

Zuzana: „Svému tělu dávám čas, snažím se pomalu cvičit a mít své tělo ráda.“

„Můj příběh je o striích po porodu. Ve 30. týdnu těhotenství se mi udělaly strie na břiše kolem

pupíku a nad ním a docela těžko jsem se s nimi srovnávala. 30. týden těhotenství, dvouletá dcera, těhotenská nevolnost, obří břicho a ještě strie. Hodně lidí by řeklo, že zbytečně vyšiluju, že nejsou velké ani po celém břiše. Ale mně to v tu chvíli připadalo jako konec světa.

S mým tělem po porodu nejsem spokojená. Břicho je velmi povolené a se striemi. Ale každý týden jsou vidět změny. Jednou jsem četla, že tělo se 9 měsíců mění a my pak čekáme, že za 6 týdnů bude tam, kde před těhotenstvím. Ale že tomu tak není a máme mu dát stejný čas. Takže svému tělu dávám čas, snažím se pomalu cvičit a mít své tělo ráda. Odnosilo a porodilo dvě holčičky ve dvou letech – zvládlo toho už hodně. 

79

O své strie se ale starám a snažím se je mazat minimálně jednou za den. Používám Cica olej a jsem hrozně nadšená, že nelepí a mohu se po namazání hned obléct a nemám mastné skvrny na oblečení. Také krásně voní.“

Týna: „Nejvíce mi pomáhá, když vidím, že se jizvy díky mé péči zlepšují.”

„Během návštěvy vyhlášené restaurace v Turecku vyšlehly plameny z ohnivé show a popálily mě na 30% těla. Cesta k tomu, abych své jizvy milovala byla postupná. Nejvíce mi pomáhá, když vidím, že se jejich stav díky mé péči viditelně zlepšuje. Tím se i já cítím lépe. Důležitá je pro mě správná hydratace, proto používám krém CICA, který moji občas zarudlou a suchou pokožku zklidní a hydratuje do hloubky. Je pro mě ideální i jako podklad pod makeup!"

81

Klára: „Velké jizvy mám po opakovaných břišních operacích.“

Jsem po 22 narkózách, 3 umělých spáncích. Přišla jsem téměř o žaludek a část tenkého střeva. Mám jizvy, strie, povadlou kůži a zmizel mi pupík. Velké jizvy mám po opakovaných břišních operacích, a malé kolem dokola po různých drenech. Každá moje jizva je jiná, a každou mám i jinak ráda. Mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale doufám, že to bude o něco lepší. 

80

Momentálně používám Cica krém a olej na jizvy a strie. Musím říct, že jsem velmi spokojená! Jizva je po použití značně pružnější a bledne. Největší plus vidím hlavně v té pružnosti, to je vážně super! Celkově jsem s produkty Topicrem moc spokojená, a určitě se mnou pojedou i do nemocnice. Moje jizvy mi nejen zachránily život, ale taky mi pomohly být zase o kousek lepší verzí sebe sama. Proto si zaslouží tu nejlepší péči. Milujte svoje jizvy a nedostatky, okolí se přidá.“