Doprava zdarma při nákupu nad 1500 Kč

Citlivá a velmi suchá pokožka

Citlivá a velmi suchá pokožka se může objevit v každém věku. Ačkoliv na citlivou a velmi suchou pokožku neexistuje lék, lze její příznaky úspěšně mírnit odpovídající šetrnou péčí.

Nejčastěji se citlivá a velmi suchá pokožka objevuje u kojenců a při procesu stárnutí pokožky.

Pokožka kojenců je pouze z pětiny tak silná, jako pokožka dospělých a má omezenou bariérovou funkci. Naopak u dospělých pokožka slábne s přibývajícím věkem a snižuje se tak její bariérová funkce, což může vést ke změně pH a k větší dehydrataci.

Odolnost pokožky vůči dráždivým látkám mohou ovlivňovat také hormonální změny, které jsou způsobené menstruačním cyklem, těhotenstvím, pubertou a menopauzou.

Intolerantní pokožka často bývá přecitlivělápodrážděná. Bývá náchylnější k vnějším útokům a je charakterizována každodenní extrémní podrážděností. Kožní bariéra se tak může poškodit a už není schopna dále plnit svou ochrannou roli. Pokožka se snadno dehydratuje, dostavují se pocity horkosti a pnutí.


Projevy citlivé a podrážděné pokožky

- Pocity pálení či napětí
- Mírné začervenání až zarudnutí
- Svědění
- Silný pocit suchosti až šupinatěním
- Otoky

 Citlivá a velmi suchá pokožka vzniká tehdy, pokud dojde k narušení přirozené bariérové funkce a následně ke ztrátě vody v pokožce, do které pak pronikají látky, které pokožku dráždí.

Příznaky citlivé a velmi suché pokožky se mohou objevit kdekoliv na obličeji a mohou být podobné příznakům, které vznikají při kožním onemocnění, spojené s nedostatkem hydratace.

Citlivost pokožky může být způsobena

- Znečištěným prostředím
- Bakteriemi
- Některými složkami v kosmetice
- UV zářením
- Pocením při sportu
- Klimatizací
- Sprchováním horkou vodou
- Různými bakteriemi a alergeny
- Nevhodnou stravou
- Stresem, nedostatečným spánkem


Jak pečovat o citlivou a velmi suchou pokožku?

Pro zlepšení každodenního komfortu citlivé a velmi suché pokožky je nutní respektovat její křehkost a používat hypoalergenní produkty, obsahující minimum ingrediencí, protože citlivá a velmi suchá pokožka je zpravidla citlivější na alergeny (jako jsou například parfémy a konzervanty), které jsou často v kosmetických přípravcích používané.

Citlivou a velmi suchou pokožku je nezbytné !dostatečně hydratovat! každý den a omezit tak její citlivost.

Topicrem, odborník na hydrataci, nabízí celou řadu ultra- hydratačních přípravků, vyrobených speciálně pro kojence, děti a dospělé, které dodávají pokožce intenzivní 24 hodinovou hydrataci a jemně o ni pečují.

Snip20180924_128


Vaše bezpečnost je pro nás důležitá, proto Vás rádi ujistíme, že všechny přípravky Topicrem jsou dermatologicky testovány na nejcitlivější pokožce a řada z nich je testována také pediatricky, gynekologicky a oftalmologicky.

Zdravý stav pokožky může obnovit také konzumace stravy, která je bohatá na antioxidanty, jako jsou vitamíny A, C, E a přírodní rostlinné oleje nebo konzumace ryb.

Poraďte se také se svým dermatologem, který identifikuje faktory, které spouští nebo zhoršují kožní reakce a poradí vám, jaké přípravky jsou pro vaši pokožku nejvhodnější.

Snip20200224_12