Potřebujete poradit s výběrem vhodných produktů? Kontaktujte nás info@topicrem.cz

Citlivá a velmi suchá pokožka

Citlivá a velmi suchá pokožka se může objevit v každém věku. Ačkoliv na citlivou a velmi suchou pokožku neexistuje lék, lze její příznaky úspěšně mírnit odpovídající šetrnou péčí.

Nejčastěji se citlivá a velmi suchá pokožka objevuje u kojenců a při procesu stárnutí pokožky.

Pokožka kojenců je pouze z pětiny tak silná, jako pokožka dospělých a má omezenou bariérovou funkci. Naopak u dospělých pokožka slábne s přibývajícím věkem a snižuje se tak její bariérová funkce, což může vést ke změně pH a k větší dehydrataci.

Odolnost pokožky vůči dráždivým látkám mohou ovlivňovat také hormonální změny, které jsou způsobené menstruačním cyklem, těhotenstvím, pubertou a menopauzou.

Intolerantní pokožka často bývá přecitlivělápodrážděná. Bývá náchylnější k vnějším útokům a je charakterizována každodenní extrémní podrážděností. Kožní bariéra se tak může poškodit a už není schopna dále plnit svou ochrannou roli. Pokožka se snadno dehydratuje, dostavují se pocity horkosti a pnutí.


Projevy citlivé a podrážděné pokožky

- Pocity pálení či napětí
- Mírné začervenání až zarudnutí
- Svědění
- Silný pocit suchosti až šupinatěním
- Otoky

 Citlivá a velmi suchá pokožka vzniká tehdy, pokud dojde k narušení přirozené bariérové funkce a následně ke ztrátě vody v pokožce, do které pak pronikají látky, které pokožku dráždí.

Příznaky citlivé a velmi suché pokožky se mohou objevit kdekoliv na obličeji a mohou být podobné příznakům, které vznikají při kožním onemocnění, spojené s nedostatkem hydratace.

Citlivost pokožky může být způsobena

- Znečištěným prostředím
- Bakteriemi
- Některými složkami v kosmetice
- UV zářením
- Pocením při sportu
- Klimatizací
- Sprchováním horkou vodou
- Různými bakteriemi a alergeny
- Nevhodnou stravou
- Stresem, nedostatečným spánkem


Jak pečovat o citlivou a velmi suchou pokožku?

Pro zlepšení každodenního komfortu citlivé a velmi suché pokožky je nutní respektovat její křehkost a používat hypoalergenní produkty, obsahující minimum ingrediencí, protože citlivá a velmi suchá pokožka je zpravidla citlivější na alergeny (jako jsou například parfémy a konzervanty), které jsou často v kosmetických přípravcích používané.

Citlivou a velmi suchou pokožku je nezbytné !dostatečně hydratovat! každý den a omezit tak její citlivost.

Topicrem, odborník na hydrataci, nabízí celou řadu ultra- hydratačních přípravků, vyrobených speciálně pro kojence, děti a dospělé, které dodávají pokožce intenzivní 24 hodinovou hydrataci a jemně o ni pečují.

Snip20180924_128


Vaše bezpečnost je pro nás důležitá, proto Vás rádi ujistíme, že všechny přípravky Topicrem jsou dermatologicky testovány na nejcitlivější pokožce a řada z nich je testována také pediatricky, gynekologicky a oftalmologicky.

Zdravý stav pokožky může obnovit také konzumace stravy, která je bohatá na antioxidanty, jako jsou vitamíny A, C, E a přírodní rostlinné oleje nebo konzumace ryb.

Poraďte se také se svým dermatologem, který identifikuje faktory, které spouští nebo zhoršují kožní reakce a poradí vám, jaké přípravky jsou pro vaši pokožku nejvhodnější.

Snip20200224_12

Doporučují

Doprava zdarma při nákupu nad 1500Kč Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení